2017/2018 EYCC Executive

President Gerald O’Grady
president@eastyorkcurling.ca
board@eastyorkcurling.ca
Vice President Yuval Grinspun veep@eastyorkcurling.ca
Second Vice Christine Gomes
Treasurer James Roger
Social Brenda Kritsch
Member-at-Large Carol Wheeler

Sandra Gabriel

OCA/TCA Representative Corina Mark tcaocarep@eastyorkcurling.ca
Past-President Jason Chang
Club/Facility Manager & Office Administrator Carolyn Fleming

Brittany Shulist

info@eastyorkcurling.ca
Day Women

Development League

Eva Bencze

Johanna Brand

daywomen@eastyorkcurling.ca

developmentleague@eastyorkcurling.ca

Day Men Josh Mudrick daymen@eastyorkcurling.ca
Day Mixed Gerry Barker daymixed@eastyorkcurling.ca
Suburban Masters Stephen Pett suburbanmasters@eastyorkcurling.ca
Men  David Harker mensleague@eastyorkcurling.ca
Women  Shenlor Young womensleague@eastyorkcurling.ca
Mixed Fanny Hotze (Tuesday)

Sean Strong (Friday)

Ka Lun Tam (Sunday)

mixedleague@eastyorkcurling.ca
Sunday Sinners Larry Bambrick sinners@eastyorkcurling.ca
Sunday Brooms James Roger brooms@eastyorkcurling.ca
Little Rocks (U12) Glenn Gabriel littlerocks@eastyorkcurling.ca
Junior (U21) Scott Walker juniors@eastyorkcurling.ca
Food and Bar Representative Gord Shepherd foodandbar@eastyorkcurling.ca
Clinic Representative Donna Bantis clinics@eastyorkcurling.ca

2016/2017 EYCC Executive

President Gerald O’Grady
president@eastyorkcurling.ca
board@eastyorkcurling.ca
Vice President Yuval Grinspun
Second Vice Christine Gomes
Treasurer Jeremy Isenberg
Secretary Sandra Gabriel
Member-at-Large Carol Wheeler
OCA/TCA Representative Corina Mark

tcaocarep@eastyorkcurling.ca

Past-President Jason Chang
Club Advisor Vicki Marianchuk
Club/Facility Manager & Office Administrator Carolyn Fleming

Brittany Shulist

info@eastyorkcurling.ca
Day Men Lynn Price daymen@eastyorkcurling.ca
Day Women Johanna Brand daywomen@eastyorkcurling.ca
Day Mixed Gerry Barker daymixed@eastyorkcurling.ca
Men’s Representative David Harker mensleague@eastyorkcurling.ca
Women’s Representative Caroline Medwell womensleague@eastyorkcurling.ca
Mixed Representatives Brian Ma (Tuesday)

Sean Strong (Friday)

Ka Lun Tam (Sunday)

mixedleague@eastyorkcurling.ca
Sunday Sinners Marc Despatie sinners@eastyorkcurling.ca
The Brooms James Roger brooms@eastyorkcurling.ca
Little Rocks Representatives Glenn Gabriel

Patrick Brown

littlerocks@eastyorkcurling.ca
Bantam & Juniors Representative Scott Walker bantam-junior@eastyorkcurling.ca
University of Toronto Representative TBA uoft@eastyorkcurling.ca
Webmaster Robert Bunten webmaster@eastyorkcurling.ca
Food and Bar Representative Gord Shepherd foodandbar@eastyorkcurling.ca

2015/2016 Executive

President Gerald O’Grady
president@eastyorkcurling.ca
board@eastyorkcurling.ca
Vice President Robert Bunten
Second Vice Andrew Condos
Treasurer Natalya Konyushenko
Secretary Sandra Gabriel
Social Cori Mark
Members-at-Large Ian Sullivan
Chris Bailey
Past-President Jason Chang
Club Advisor Vicki Marianchuk
Club/Facility Manager Carolyn Fleming info@eastyorkcurling.ca
Day Men Lynn Price daymen@eastyorkcurling.ca
Day Women Johanna Brand daywomen@eastyorkcurling.ca
Day Mixed Gerry Barker daymixed@eastyorkcurling.ca
Men’s Representative David Harker mensleague@eastyorkcurling.ca
Women’s Representative Caroline Medwell womensleague@eastyorkcurling.ca
Mixed Representatives Carol Wheeler (Tuesday)

Sean Strong (Friday)

Ka Lun Tam (Sunday)

mixedleague@eastyorkcurling.ca
Sunday Sinners Marc Despatie sinners@eastyorkcurling.ca
The Brooms James Roger brooms@eastyorkcurling.ca
Little Rocks Representative Glenn Gabriel littlerocks@eastyorkcurling.ca
Bantam & Juniors Representative Donna Bantis bantam-junior@eastyorkcurling.ca
T.C.A./O.C.A. Representative Marc Despatie tcaocarep@eastyorkcurling.ca
U of T Representative Derrick Chow uoft@eastyorkcurling.ca
Webmaster Robert Bunten webmaster@eastyorkcurling.ca
Food and Bar Committee Gord Shepherd foodandbar@eastyorkcurling.ca